| Adella21 a întrebat:

Am 13 ani si sunt in clasa a-VII-a si as vrea sa lucrez undeva in timpul liber. mi s-a recomandat sa incerc la kaufland la raioane. Ce spuneti? Aveti si alte idei? (nu vreau raspunsuri de genu[:esti prea mica.") Fundawinking

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar la 18 ani minim poti lucra in mariile centre comerciale si sa ai liceu altfel nu se uita la tine.

| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa vinzi diferite produse pe internet si sa ai un comision din asta, in functie de ce si cat vinzi. Daca te intereseaza, lasa un mesaj privat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti sa recomandat prost, nu va angaja nimeni un minor sub 16 ani pentr ca e ilegal.

| LuciWv a răspuns:

Poti sa incepi sa faci tutoriale pe YouTube, ies ceva banuti de buzunar daca strangi like-uri si subscribe-uri.
Si la final bani ajung pe card sau iti trimit ei un cec cand depasesti 70 de dolari.
Prin cec dureaza 7 saptamani asa ca mai bine bagi cardul mamei sau al tatei si desigur si ei sa iti dea acordul.
Primesti 0, 5 $ pe like.
Sau am mai vazut un tutorial pe YouTube cu LibertaGia parca in care trebuie sa dai click-uri si sa intri pe anumite site-uri pe care stai 90 de secunde bagi un cod si treci la urmatorul, la 10 site-uri primesti 2, 5 $ si la 300$ poti scoate bani pe card.
Astea sunt metode pe net si mai sunt dar ca sa iasa ceva ceva trebuie timp, munca si pasiune.
Dar cea mai buna metoda e YouTube-ul, faci tutorial cu ceva ce-ti place sau cum am mai vazut ca sunt acele bratari de care sigur ai auzit, din elastice.
Sau cu cateva prietene sa incepeti un fel de show pe you tube sau alt ceva.
Idei sunt cu gramada dar iti trebuie imaginatie si sa fie ceva sa captiveze lumea astfel vin si like-urile si bani.

Bafta

| Adella21 explică (pentru LuciWv):

Din pacate, nu ma prea pricep la din astea sad

| Adella21 explică (pentru Adella21):

Alte idei mai ai?

| EchoDemon a răspuns:

Incearca sa dai meditatii la ceva ce te pricepi la copii mai mici si te gandesti ce suma sa-ti dea pe ora. Sau oferate sa ajuti la un magazin aproape de casa ta, unde sa te cunoasca. Asta e tot ce imi vine in minte. Sper ca te-am ajutat oricum.

| Adella21 explică (pentru EchoDemon):

Putin,da

| Adella21 explică (pentru EchoDemon):

Daca mai iti vin idei, as vrea sa mai imi recomanzi

| EchoDemon a răspuns (pentru Adella21):

Sigur!winking