Întrebare recomandată | Cantemir_Cosmin_1997 a întrebat:

Buna!
Am 17 ani jumatate si caut un loc de munca in Iasi dar nu am gasit nimic pana acum...
Orice sugestie este binevenita.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Adauga anunt pe olx,publivest, cumpara un ziar local, uitate la anunturi, nu avea pretentie mare la salar sau unde ucri, oriunde e bine, bafta multa, ca salhaor ai incercat in constructii? viata e greu nu ai de ales

| untu a răspuns:

Ce stii sa faci? Ai terminat studiile cu 12 clase si ai diplpma de bacalaureat? Dar te-ai interesa sa lucrezi in agricultura sau la ferma, la tara?

| Cantemir_Cosmin_1997 explică (pentru untu):

Trec in clasa a 12-a anul acesta

| untu a răspuns:

Sinteti nebun? Cum sa sa le vanda droguri? Ati auzit de romanul condamnat la moarte in Malayezia, fiind suspectat ca traficant de droguri si l-au gasit in posesia lui droguri! NU se stie daca mai poate fi salvat!

| Ch0co a răspuns (pentru untu):

Iti dai seama ca glumea nu?

| untu a răspuns (pentru Ch0co):

Ei da, nici ca nu se glumeste cu asa ceva!

| BeckhamRZM a răspuns:

Trebuie să găsești ceva, mai caută. Este greu, dar vei reuși într-un final!

| Pandhoraa a răspuns:

Ai putea lucra de acasa ca operator interviu asistat de calculator
e un job part time cu contract de munca
daca nu ai imlinit inca 18 ani vei avea nevoie de acordul parintilor
https://www.mercury.ro/......ator-cati/

Răspuns utilizator avertizat
| Teo_Robert_1997 a răspuns:

Salut, am o propunere pentru tine, ma numesc Robert si fac Oriflame de 5 ani.

Oriflame este o firma de produse cosmetice si infrumusetare atat pentru femei cat si pentru barbati de origine Suedeza.

Daca intri in lumea Oriflame garantat o sa-ti schimbi vacea daca esti o persoana care vrea sa ajunga cat de sus poate, asta ti-o spun din propria experienta.

Pur si simplu ai propria afacere, esti propriul tau sef, nu te obliga nimeni si nu te impinge nimeni de la spate cu gura.

De ce spun asta? Pentru ca sunt baiat si nu credeam ca imi va fi asa usor sa ma invart in lumea asta.

Practic lasi cateva cataloage la persoanele apropiate, apoi iei comenzile o parte platesti la firma si restul bagi in buzunar, si iti spun ca n-ai nevoie de experienta in asa ceva pentru ca se invata de la sine.

Si crezi ca asta-i tot? Plus primesti cadouri in produse din partea lor pentru lialitatea ta, ai la dispozitie minicataloage cu reduceri pentru consultanti cu oferte si mai mici (pe langa reducerea ce o iei din suma totala), cadouri in bani pentru diferite praguri pe care le atingi si poti sa-ti creezi propria echipa de la care castigi si tu pentru ca i-ai ajutat sa creasca si i-ai invatat.

Cum ti se pare oferta mea? Daca iti surade nu ezita sa ma contactezi la nr de tel. de mai jos.

"Ai un vis atunci indeplineste-l alaturi de familia Oriflame"

TEL: 0766.233.962

| Cantemir_Cosmin_1997 explică:

Eu am cerut doar niste sfaturi, la misto stim sa raspundem totiwinking