| Cosmin_Arsa_1994 a întrebat:

am facut o comanda pe sportsdirect.com iar in comanda erau doua produse ce trebuiau sa intre pe stoc dabea in 24 iunie, asa ca dupa ce mi-am dat seama am anulat comanda(adica dupa vreo 3 zile), m-au lasat sa o anulez dar banii inca nu mi-au venit inapoi. S-a mai intalnit cineva cu aceasta problema? Care ar fi rezolvarea? Multumesc!

1 răspuns:
| marin81 a răspuns:

Au intrat banii? Daca nu, singura rezolvare ar fi sa mergi la ANPC! Dacă ați cumpărat un produs sau un serviciu on-line ori fără a merge la magazin (prin telefon, prin poștă, de la un comis voiajor), aveți, de asemenea, dreptul de a anula și returna comanda în termen de 14 de zile, indiferent de motiv și fără nicio justificare! Vânzătorul este obligat să vă returneze banii în termen de 14 zile de la anularea comenzii