| opheliasnow a întrebat:

Buna! Am fost vineri la sediul Mega Image pentru a semna contractul de angajare, insa nu am nicio idee cum trebuie sa procedez pentru prima zi de lucru (sunt part-time de weekend). Ma vor suna ei, miercuri sau joi? Sau trebuie sa ma duc eu inainte la magazin?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa ti se explice atunci cand ai semnat contractul. Sau ti s-a explicat dar nu ai fost atent.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare ca ei te vor suna daca te acceptă, daca nu te accepta atunci nu te vor suna si degeaba mergi la sediul lor fara sa te sune ei si sa iti spuna de mîine dimineata de la ora 7 incepi munca, vineri ai dat interviul sau ai lasat un CV la ei? Ce ai facut vineri cand ai fost la ei cum a decurs discutia te sună ei? Ai semnat contract de angajare cu ei?

| NuCitescNotificari a răspuns:

N-o sa te mai sune! Asta e clar.

| melimili a răspuns:

Te vor instrui ei in prima zi. Daca nu, sa intrebi colegii prezenti. Ai grija sa nu faci prostii. Mai bine intrebi decat sa platesti ceva.

| ionelapop7 a răspuns:

Buna! Din ce data s-a stabilit sa incepi munca?