| Bordeanu a întrebat:

Am mai pus o data intrebarea asta, va rog ajutati-ma! am de facut un referat despre depozitarea marfurilor si trebuie sa scriu despre specificul marfurilor, respectarea vecinatatii admise, stivuirea marfurilor, socurile mecanice. Unde pot gasi ceva legat de acestea. Funda!

Răspuns Câştigător
| safie a răspuns:

Buna. Poti cauta in manualul de merceologie liceu nu-s exact ce an. Te poti duce la un liceu economic si ruga pe elevii de acolo sa iti imprumute unu, sau vbi cu o profeoara sa iti dea acces la biblioteca, vor zice nu dar insita, le lasi buletinu etc.
Daca ai ajuns la biblioteca poti gasi in mai multe carti.
Manualul editia veche de pe timpu lu ceasca pote are si cel nou dar nu era pe vremea mea.
Depinde ce fel de marfuri alimentare, nealimentare. Cele alimentare se supun unor reguli mult mai stricte.
Domeniul este foarte vast.
Ia uite in google "depozitarea marfurilor" rezltatul 3 http://www.scritube.com/management/DEPOZITAREA-SI-PASTRAREA-MARFU25543.php
2. Factorii de mediu ai spatiilor de depozitare prima idee cu liniuta -factorii mecanici se refera la ce ai intrebat tu "socurile mecanice"

Oricum incearca la un liceu economic sa vb cu o profa de merceologie si iti zice exact unde sa cauti.

3 răspunsuri:
| cici96 a răspuns:

Cauta pe google happy

| Bordeanu explică (pentru cici96):

Nu gasesc imi da numai porcarii.:-( ma poti ajuta?