| anonim_4396 a întrebat:

am o întrebare mi-au fost trimiși niște bani prin moneygram si azi am fost sa ii revendic dar fiind minora mi-a zis tipa ca nu poate sa mii dea. Nu înțeleg de ce eu având codul. In fine întrebarea este daca merg cu un buletin de adult + buletinul meu ca sa fie confirmat numele exista posibilitatea sa primesc acei bani? Scuzați categoria da e cea mai vizitată happy

Răspuns Câştigător
| Zerathull a răspuns:

Am patit la fel, trebuie ca cel ce ti-a trimis banii sa-ti schimbe numele cu cel al mamei sau tatalui.In Ro. nu-i la fel ca in America, legile nu sunt la fel asa ca da.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e suficient. Trebuie sa te duci cu un adult si chiar si asa este posibil sa nu ti-i dea. Persoana care ti i-a trimis trebuia sa verifice daca ii poate trimite unei minore, a facut o mare eroare.

| Cosmiinna a răspuns (pentru Brigaela):

Aha foarte aiurea. După ce ca iau 7 euro ca sa trimiți mai fac si figuri. Ar fi trimis prin western dar zona unde era cică se desfinta westernu' dracu să-i ia cu BCR-u lor cu tot. Servicii de ****

| Brigaela a răspuns (pentru Cosmiinna):

Este pentru siguranta banilor si a ta. Multi minori nu au discernamant si pot primi bani ed la persoane necunoscute pentru prostitutie sau alte prostii sau pot cheltui prosteste niste bani primiti la o persoana cunoscuta. Sincer, eu ma simt foarte bine ca un minor nu poate ridica bani de la Western Union, mi se pare o masura inteleapta.

| Cosmiinna a răspuns (pentru Brigaela):

De la western union pot ridica minorii, de la moneygram vad ca nu se poate happy si sa fim seriosi asa e o prostie.

| Brigaela a răspuns (pentru Cosmiinna):

Nu, nu e o prostie. Nici un minor nu ar trebui sa umble cu bani fara supravegherea parintilor, deci nu exista nici un motiv sa ii ridice un copil, cand ii poate ridica parintele si sa-l ajute pe minor sa-i foloseasca.

| Zerathull a răspuns (pentru Brigaela):

Exact,la mine a schimbat pe numele mamei.

| CoquineNoire a răspuns:

Daca nu aveai voie sa scoti banii, atunci de ce dracu' au voie minorii sa-si faca card?
sa il tina pe post de poza in portofel?
burn that bank down!

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Cred ca cel mai bun raspuns ti-l poate da functionara de la banca.

| Cosmiinna a răspuns (pentru ciocolatacupiperrosu):

Da săraca. Si ieri abia ii stăteau dinții in gura.