| ClausRep a întrebat:

Buna, am primit un sms de la banca (banca Transilvania) de unde am cardul cum ca "Stimate client, din motive de securitate, cardul dvs. Visa a fost restrictionat.Pentru detalii va rugam sa apelati la call center". Ce ar putea fi? De ce mi l-au restrictionat si ma sperie cuvantul "restrictionat" deoarece daca era sa-mi incerce cineva sa faca plati online sau mai stiu eu ce probabil imi zicea: cardul dvs a fost blocat din motive de securitate.
Si acu sun la call center si nu-mi raspunde nimeni, am apel deschis de 25min. P.s am 17 ani
Daca nu o sa raspunda nimeni o sa ma duc la banca dar doar vreau sa stii la ce sa ma astept. Am facut ceva rau? Intr-adevar am niste mici venituri de pe un site de freelancing dar nu cred ca ar avea treaba chestia asta deoarece o fac din 2019 si nu stiu ma sperie putin. Aveti idee din ce motive mi l-au "restrictionat"?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"am primit un sms de la banca (... Ce ar putea fi?"

ce-ar fi dacă i-ai suna așa cum zice (caută nr băncii din oraș)

| ClausRep explică (pentru sierra1):

Am rezolvat cica mi l-au blocat de tot ca unu de prin Spania or smth incerca sa faca tranzactii cu cardul meu rolling on the floor) si acu totul e safe doar trebuie sa ma duc sa mi l fac din nou banii ii am in cont

| sierra1 a răspuns (pentru ClausRep):

Să fii iubit!

1 răspuns: