| Babascu_Anastasia_1969 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Am pus un anunt pe Olx. Vreau sa vand Super Flizz-uri. Problema e ca eu voiam sa le vand in Bucuresti, pentru ca aici locuiesc. Vroiam sa ma intalnesc cu niste persoane si sa ledau flizz-ul contra cost; eu asa m-am gandit. In fine... nu asta e important. Ceea ce conteaza e ca un om mi-a trimis un mesaj in care scria,, Trimiteti si in țara? Dacă da, cat e transportul?,, Eu nu vreau sa trimit flizz-uri, pentru ca mi se pare ca niste flizz-uri nu sunt asa de importante ca sa platesti transportul pentru 2-3 bucati. Ideea e ca nu inteleg cum pot eu sa spun cat costa transportul. Adica transportul nu are un cost stabil. De obiciei cand primesti un colet ( nu ma refer la Olx ) dai pentru transport vreo 20 de lei. Si nu eu aleg cat sa dau la transport. Iar omul respectiv ma intreaba cat e transportul. Sunt nelemurita. Va rog sa ma ajutati. Nu jigniti!

2 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Daca trimiti prin posta Romana, ajunge in 5-7 zile lucratoare.
Prin Fan-Curier ajunge in 2-3 zile lucratoare. La posta Romana, platesti 10 lei aproximativ, care ti se vor returna atunci cand cel care cumpara plateste prin ramburs, adica da banii curierului inclusiv cel de transport.
La fan curier platesti 15 lei, si tot asa se face.
Plata prin ramburs se intampla in felul urmator: Daca tu vinzi produsul tau cu 15 lei, atunci se adauga si banii de transport, adica cumparatorul va achita 25 lei in cazul in care transporti prin posta romana. Banii ajung la tine prin posta.

| gabriel87000 a răspuns:

Tu te intelegi cu el ii spui sa-ti dea adresa lui.iar cu costurile se ocupa cumparatorul.iar tie iti vin bani cat te-ai inteles cu cumparatorul