| Cosmin342 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare, am terminat leasingul la masina si mai am valoare reziduala de 6000 de lei, nu pot sa dau toti bani odata :prieteni care ati trecut prin astfel de experinte va rog sa imi dati un sfat :dau funda

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal trebuie sa dai toata suma, pentru a deveni proprietar al masinii.
Totusi incearca o intelegere cu societatea de leasing, acestia pot accepta si o plata in rate.

| mgtow a răspuns:

Sant multi cu amenzi neplatite si nu au patit nimic asa si tu, te faci ca nu ai bani si scapi de ei.

| CataC a răspuns:

Salut
Vorbeste cu firma de leasing, daca ai fost fara incnidente pe parcurs pot fi dispusi sa esaloneze.
Daca nu, ia un credit de 6000 de lei, nu e o suma asa mare, orice banca ti-o acorda fara probleme.
Bafta

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Firma iti poate esalona datoria, pe care sa o platesti lunar.Acum depinde si de venit, ca sa te incadrezi in minimul de rata.numai direct cu firma poti trata.