| Camelia_7710 a întrebat:

Am si eu o intrebare si sper sa ma lamuriti voi kiss.
De exemplu daca o persoana 'X' este tatal meu si a depus o suma de bani in banca eu fiind minora nu cred ca am posibilitatea sa scot nici o suma din banca.
dar este posibil ca o alta persoana oarecare care nu are legatura cu familia sa se duca la respectiva banca cu acel act de depunere si cu buletinul tatalui meu poate sa sustraga vreo suma?:*
mersi pentru raspunsuri :*

4 răspunsuri:
| ZoZoHeart a răspuns:

Da, poate, atata timp cat are actul, buletinul si... atat, din ce stiu eu. happy Pa pa!

| sorin16 a răspuns:

Baniii nu pot fi scosi decat de un imputernicit (mentionat expres in contract ) sau de catre titular.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit/a, nici o persoana care nu este imputernicita in mod expres de catre titularul contului nu poate sa incaseze dela banca nici macar un singur leu indiferent cu ce documente s-ar prezenta atata timp cat titularul este in viata; unica posibilitate ar fi sa scoata dela bancomat in cazul ca ar avea cardul incredintat de catre titular sau sustras de la acesta si desigur daca ar cunoaste codul PIN.

| Camelia_7710 explică:

Si am uitat sa specific cevalaughing) persoana aia care se duce la banca sa scoata banii este majora happy