| MuresFlorian a întrebat:

Pot retrage euro de la bancomate din strainatate cu cardul VISA ELECTRON de la Banca Transilvania?
Am vrut sa-mi fac cont in euro dar mi-a facut si in ron si mi-a dat cardul asta...Toata lumea stie cat de informati si interesati sunt angajatii bancilor...

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Visa este card international. Numai ca poti scoate numai in moneda ce se folosete in tara respectiva. Exemplu: in Anglia nu poti scoate de cat lire. Euro numai in tarile care folosesc Euro.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e card international, si acum majoritatea sunt, poti extrage in fiecare tara moneda oficiala

| MuresFlorian explică:

Dar daca eu mi-am depus euro si ei mi-au facut doua conturi, si in euro si in lei, atunci daca voi retrage euro dintr-o tara europeana, va converti euro in lei si din lei iarasi euro? (Cardul este in RON)