| CristiB93 a întrebat:

As vrea sa lucrez online de acasa din fata calculatorului. Ma puteti ajuta cu ceva idei sau daca lucreaza careva din voi de pe aici, sa ma ajute si pe mine?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde in ce esti expert, poti lucra la proiecte pe site-uri profesionale.
REcomand cu cea mai mare incredere, aceste site-uri profesionale, munca serioasa intr-adevar, dar si plata este foarte buna:
https://www.upwork.com/
https://www.freelancer.com/

| CristiB93 explică (pentru Violleta2022):

As putea sa scriu articole. Se poate asa ceva pe siteurile astea doua?

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristiB93):

Site-urile indicate de mine, sunt siteu-ri internationale de munca, pentru expertii in IT : programare, software samd, proiectele fiind publicate in engleza.
In nici un caz nu sunt site-uri literare in romana si nu se publica nimic literar in ele.

Cand ai intrebat de ceva de munca online, am avut impresia ca vorvesti serios de munca, nu de scris poezioare sau articole romanesti, pentru asta te referi unui ziar local, revista sau ce vrei tu, dar in nici un caz pe site-uri internationale de experti in IT.

| CristiB93 explică (pentru Violleta2022):

laughing De unde ai avut impresia ca oi fi vreun expert it?

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristiB93):

Pentru ca au fost mai multi inaintea ta, care s-au dat experti IT...si se pare ca nu am fost singura care ti-am dat creditul asta, dupa cum vezi, mai sunt useri care au postat inaintea mea si tot de site-uri profesionale de IT, au vorbit.

Ma rog, este tardiv acum, enigma s-a lamurit, tie placandu-ti sa scrii articole. Din ceea ce faci, poate iesii bani de vreo inghetata, ca de vrei ceva serios de munca, atunci fa o facultate de jurnalism!
Nu, chiar nu glumesc!
Sunt mii de jurnalisti care bat strazile in cautare unui articol bun si nu gasesc tot timpul ce sa scrie, tu crezi ca ei nu vor ceva caldut, la gura sobei?
Ca sa ma intelegi, du-te si ofera-ti serviciile la agentiile de jurnalism, si vedem imediat cine iti da vreo sansa!

Fa-ti un blog personal si scrie acolo, compune ce doresti, macar iti dai mana si mintea cu scrisul, pana ajungi sa termini si ceva care te-ar putea propulasa... intr-o pozitie platita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Upwork.com
proiectele de programare se platesc chiar bine

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Depinde mult de ce aptitudini ai.De vrut vor multi, nu toti au si pregatirea necesara. Daca ai spune cam ce sti sa faci, ar fi mai usor sa-ti dea cineva un raspuns.

| CristiB93 explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Ma pricep la scris articole

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru CristiB93):

Ai putea sa-ti faci un blog, in cazul asta.Sau sa incerci sa prinzi o colaborare pe social-media.

| Nicoletac99 a răspuns:

Www.freebitco.in este un site care il poti lasa deschis si din ora in ora il verifici. poate esti norocos si castigi. ca sa ai mai mult noroc scrie la referal codul asta 11346883

| CristiB93 explică (pentru Nicoletac99):

Si in ce consta norocul asta?