| Ramo137 a întrebat:

Bună,caut să mă mut cu chirie la curte de preferat, apartament cu două camere și nu-mi găsesc la prețuri accesibile pentru mine fiindcă am un salariu minim pe economie.
Zona Colentina Obor București.
Găsisem ceva la 1000 RON chiria dar din păcate s-a luat.

Din păcate trăiesc într-un mediu haotic gălăgie in fiecare noapte, poliția nu rezolvă nimic, numai drogați și bețivi și nu mai rezist aici și totuși nu găsesc o chirie...

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai găsit una, mai sunt și altele, mai caută.

| Freya1 a răspuns:

În orașul meu la 1000 de lei îți iei chirie în centru cu 3/4 camere.Si la 300 de euro pe luna închiriezi o casa intreaga.
Întrebarea mea e, îți permiti după ce dai 1000 de lei chiria sa mai și trăiești.Ca din câte știu minimul pe economie se scrie intr-un fel, dar în mana iei abia vreo 1700/1800.Iti rămân bani de facturi, mâncare etc?

Sfatul meu e, ca dacă ești tanar/a sa îți găsești o garsoniera cocheta intr-o zona civilizata și sa ramai si cu bănuți ca nu se știe.

| Ramo137 explică (pentru Freya1):

Nu stiu....chiar nu gasesc nicaieri... in Bucuresti sector 2
pai ma ajuta si sotul meu.dar e mai complicat ca trebuie sa aiba grija de mama lui si nepotul lui, care ma rog e mare 22 de ani da nu vrea sa ii lase pe ei sa isi plateasca chiria

| Freya1 a răspuns (pentru Ramo137):

Și atunci mai bine va chinuiți voi, ca să aibă ei sa își plătească chiria.
Ok, cred ca aici ar trebui sa aveți o discuție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DRĂGUȚĂ - pe calea Moșilor și pe Colentina până în secția de poliție au locuit câteva sute de evrei care au venit după revoluție în România și erau oameni de afaceri sau unii care lucrau la ei ca angajați.

Au plecat toți până în 2012.

Chirie de 200 de euro sau 1000 lei NU găsești în zonă apartament de 2 camere nici măcar DEVASTAT.

Caută GARSONIERĂ confort 2 de 21 - 24 mp la 200 de euro în

- Sălăjan

- Pantelimon

- Baicului

Cam în zonele astea găsești o GARSONIERĂ la 200 de euro.

Dacă ai scris - Din păcate trăiesc într un mediu haotic gălăgie În fiecare noapte poliția nu rezolvă nimic, numai drogați și bețivi și nu mai rezist aici și totuși nu găsesc o chirie...

Tu stai pe spatele blocurilor în ȚIGĂNIE într-o curte plină de PUȘCĂRIAȘI spre Lizeanu.

Caută o garsonieră unde am spus eu.