| nezuko09 a întrebat:

Buna! Ce avantaje sunt daca inchiriezi un apartament printr-o agentie imobiliara?

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Nu sunt mari avantaje, dar problema este ca direct de la proprietar vei gasi foarte putine disponibile si va fi greu sa gasesti exact ce vrei. Marea majoritate a proprietarilor apeleaza la agentii ca sa scape de vizionari, telefoane, costuri de promovare, etc.

Un agent iti poate aranja mai multe vizionari intr-o zi pentru ca are mai multe proprietati similare in portofoliu, este mai operativ, te poate ajuta si cu contractule de inchiriere, etc.