| Cosmin7292 a întrebat:

Poate cineva sa ma ajute in legatura cu o agenție imobiliară din Brașov? Ma refer la o agenție la care costurile sa nu fie exagerat de mari si aș vrea să mai stiu si cam ce costuri implică închirierea unui apartament printr-o agenție. Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Estimob imobiliare.

| Demidol a răspuns:

La agentie, pentru inchiriere, se plateste de obicei c/v unei luni de chirie. Nu stiu Brasovul. Asta e o regula generala. In plus, agentia sau proprietarul mai poate cere si o garantie.

| Cosmin7292 explică (pentru Demidol):

Ce este c/v?

| Demidol a răspuns (pentru Cosmin7292):

Contravaloarea. Este o prescurtare utilizata oficial, nu ca mizeriile de azi "cmf" sau altele, de nu intelegi ce vrea userul.