| Anonim2htqbf a întrebat:

Cu cat se plateste o bona pe ora/saptamana/luna? Part-time, 2-3 ore pe zi + uneori noaptea si sfarsit de saptamana.

6 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu mi-as lasa copilul pe mana unei străine. Dar daca as fi nevoita sa-l las nu cred ca m-as uita la pret. M-as uita la calitatile ei.

| LariGaga a răspuns (pentru Lioana):

La un program de 10h de L-V 500lei /saptamana la gemene de 2 ani cu gatit pentru copii cand dorm, este in regula?

| LariGaga a răspuns (pentru Lioana):

Așa este aveți dreptate! Azi am găsit un post de bona la gemene de 2 ani, ar trebui să gătesc doar pentru ele când acestea dorm, sa le plimb, schimbat, hrănit, adormit. Este și bunica acasă și mă gândesc că mă va ajuta nu doar spiona. Plata ar fi de 100\zi, 10 h. 500 lei pe săptămână de L-V. Mama că are nevoie doar pentru 2 săptămâni. As lua 1000 de lei. Este corecta plata ținând cont că am experiență fiindcă sunt mama (am 30 de ani) a doi copii de 10 respectiv 4 ani pe care i-am crescut singura.

| Lioana a răspuns (pentru LariGaga):

Daca tu esti multumita e bine. Dar ai cu cine sa-i lasi pe copilasii tai? 10 ore pe zi te cam fura de langa ei.

| Anabela777 a răspuns:

Depinde de bona si de bugetul tau. Mi se pare ca exista site-uri cu bone pe internet ce-si dau numarul de telefon si orasul in care stau si in acelasi timp fiecare zice cam cat cer pe ora. Intereseaza-te, cauta pe cineva ieftin, de preferat de sex feminin (mie cel putin mi se pare mai sigur ca bona sa fie femeie), care zice ca-i din orasul tau si sun-o sa vorbesti cu respectiva. Nu exista un pret fix ce sa-l aiba toate bonele. Fiecare pune ce pret ii convine ei, spre exemplu exista unele bone ce cer 20 de lei pe ora, iar altele 150.

| Awwr_Cristi_1999 a răspuns:

14 lei ora eu asa luam și dacă e pe noapte sa ramai cu el 16 lei