| Xalion a întrebat:

Buna! Daca am un telefon in rate, pot sa il vand si sa platesc in continuare rata, nu?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Corect! (măcar ieși in câștig?)

| Xalion explică (pentru sierra1):

Nu, dar telefonul e spart iar, costul reparatiei este enorm (aprox 7 luni de rata) si ma gandeam sa il vand pe piese, macar sa acopere cateva luni..Decat sa il si repar si sa mai si platesc rata.

| Bula a răspuns (pentru Xalion):

Nu i-ai facut asigurare si n-ai cumparat nici macar o husa protectoare pentru el.
Asta-i "castig" total...

| Xalion explică (pentru Bula):

Avea husa happy Am cazut cu el si s-a zdrobit si husa si el happy

| sierra1 a răspuns (pentru Xalion):

Baftă!

| Bula a răspuns (pentru Xalion):

N-ai folosit blindaj si casca de protectie, antiglont. big grin

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca INTAI achiti integral telefonul poti sa-l vinzi dupa aceea, fiindca un telefon luat in rate se blocheaza imediat si nu este folosibil, daca este vandut si neachitat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| RxTx a răspuns:

Daca ti-l fura coneva poate sa ti-l fure sau mai intai te întreabă hotul daca e la abonament.

Asa ca poti sa il vinzi in prima zi

Dar vei rămâne cu rata abonamentul

Nu e rentabil ieși in pierdere rau de tot

| 1234568807 a răspuns:

Nu cred ca poti pana nu e telefonul tau 100%