| dafiit a întrebat:

Buna, daca am un telefon luat in rate care expira luna viitoare si as vrea sa il vand pe olx, il pot vinde? Sau mai bine sa astept pana termin cu rata la el, rata o platesc in fiecare luna nu e problema?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il poti vinde si acum, nu este nici o problema daca vei plati in continuare rata.

| VoidEternal a răspuns:

Nu are nicio importanta cine e in posesia telefonului. Rata e legata de numele tau, nu de aparat in sine. Il poti vinde fara nicio problema, doar nu te pune nimeni sa ii arati telefonul cand platesti rata, nu?

| 1997onur a răspuns:

Mai bine ai rabdare și termini rata la el și apoi vindel pe olx sau la amanet eu așa faceam daca eram in locul tau cu telefonul acela bine decizia este a ta 100% este telefonul tau treaba ta.