| paulapaulapau a întrebat:

Buna.
Dacă îmi fac card revolut în Irlanda și vreau să depun o sumă de bani în euro pe el, pot să transfer banii în contul meu din Romania, doar că la BT? Specific că am cont in euro, respectiv aceeași monedă de transfer.
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Design2021 a răspuns:

Da se poate, si chiar ajung banii pe loc, din aplicatia revolut ai undeva; Adauga bani, pui suma dorita si copiezi datele din cardul BT, este ca si cum ai face o plata la un magazin. Fara comision, pui in euro sau lei ce doresti tu.

In cazul in care pui lei, schimbul valutar este mai bun decat la banci.

Eu folosesc des cardul revolut cu sume pana in 1000e si nu am avut probleme niciodata.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa pui banii la o banca populara si veche din Irlanda nu intr-un cont de Revolut, ca se poate inchide peste noapte.
Folositi numai banci reale si cu istoric, fiindca ce apar peste noapte ca ciupercile, pot ajunge in stare falimentara si se pot inchide peste noapte.

| mihai69 a răspuns:

Sigur că poți. Dar de ce nu pui direct banii în contul BT?!?

| Dintrebare a răspuns:

Buna, da poti face asta. Doar sa ai in vedere ca alimentarea revolut va trebui sa o faci tot dintr-un cont.