| VFC a întrebat:

azi dimineata am venit la scoala si eu am intrat in clasa si am zis "woow ce plictisit sunt sper sa se termine orele repede"char daca aveam 6ore si fata de care imi place a venit la mine si mi-a zis "si frumosul meu ce face?"big grin chiar daca nu sunt cu ea dar nici nu ched ca stie ca imi place de ea dar in fine ma pupa pe obraz ma imbratiseaza si odata cand coboram scarile ea a venit si a sarit asa in spatele meu si eu gen "moama ce m-am speriat"nu ma asteptam si a venit la mine si ma imbratisat si am coborat scarile amandoi as cu mana la umar amandoi :X... ea crede ca sunt amuzant si ca pot face pe oricine sa rada :X
odata eu nu ma simteam bine si stateam asa cu mainele ca si cum asa dormi si ea cu prietena ei cea mai buna au venit si s-au asezat langa mine si m-au intrebat "esti ok?"si eu am zis nu si imiediat s-au dus la diriga si m-a trimis acasa
Mereu se poarta frumos cu mine si eu cu ea dar de curand a fost cu unu si eu eram mai mereu deprimat
atunci nu ma mai baga in seama dar de azi nu stiu ce s-a intamplat pe facebook au disparut pozele cu ei nu il mai are "la intr-o relatie cu..."si a devenit ca atunci
noi vb pe mess stiu ce muzica asculta, nr de telefon, ce animale ii plac,..., multe dar nu stiu cum sa ii spun ca imi place de ea si ca vreau sa fim impreuna... voi cum ati facut? cu ce ati inceput si pana ati ajuns sa fiti impreuna?

Răspuns Câştigător
| Cirus a răspuns:

Sa nu'ti fie rusine, daca fata aceea spune ca esti amuzant, deschide un subiect cu tema " prieten". si bate'i apropo'uri, spune'i ceva de genu " ti'am spus cat de draguta esti, si imi pare bine ca te cunosc, te porti asa frumos cu mine, insa nu ti'am spus si nu stiu daca ti'ai dat seama, dar mie imi cam placi. datorita comportamentului si caracterului tau de nota 10. ( bine cum nu inseamna k exact asta trebuie sa ii spui... dar am dat o idee), vezi cum reactioneaza ce iti spune, daca nu refuza sa raspunda,( si iti spune ca nu mai are iubit), o poti intreba asa " retoric " - " si care ar fi sansele ca eu sa iti fiu si mai aproape decat sunt acum "... daca se poarta frumos cu tine si tu cu ea, si mai esti si amuzant, atunci la inceput sigur va zambi pe subiectul asta, ar trebui sa fie dornica sa vorbeasca despre asta, parerea mea. asa ca fa'ti curaj si intreab'owinking mai dai un biletel / sms in ora si spune'i ca vrei sa vb cu ea, in pauza, sau dupa ore la o plimbare. happy succes

| VFC explică (pentru Cirus):

Ms :* de raspuns

11 răspunsuri:
| vipande11 a răspuns:

Frate ai asteptat prea mult. Ea ti-a dat de inteles ca te place mult si uh nu ai facut nimica cea ce ea crede ca uh no placi. Acum ca elibera profita cat mai poti si spune-i nu fi las. Ca din cate neai zis te place enorm fata. Actioneaza pentru ca o so pierzi iar si poate va fi definitiv. Sper ca ti-am fost de ajutor BAFTA

| AnotherCatWoman a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar zic ca asta ar merge la orice varsta.
Cand o mai vezi, invit-o pe undeva( daca ai sub 18 ani, nu o duce la o bauta!), iar in drumul spre casa spune-i ca ai vrea sa fiti mai mult decat amici.
Hai, ca nu-i greu!

| MiHaItZa22 a răspuns:

Spune-i ca o sa creada ca nu o placi si nici ea nu o sa te mai placa

| VFC explică:

Va pup pe toti maine dimineata o sa aleg un raspuns castigator dar pana acum Cirus castiga :*:*:*

| eliaclodia a răspuns:

Eu in locul tau as intreba-o direct: de ce daca vroiai un prieten l-ai ales pe x si nu pe mine. Sper ca stii ca vei avea si de suferit de la fete si cel mai bine e sa nu te schimbi in rau, cu niciun pret, altfel vei pierde mult in ochii celorlalte si celorlalti. Sa cresti frumos e castigul tau. Si acum o sa vezi, daca e sincera, ca uneori aparentele inseala, dar ca adevarul iese la suprafata intr-un tarziu.

| georgikk a răspuns:

Wo.ai o poveste foarte frumoasa.sunt fata si vb din punctul unei fete de vedere si din punctul meu de vedere. daca va intelegeti asa bine. odata cand este bine dispusa.intreab-o cv de genu:Ma mai iubesti? vrei sa fii cu mine? ce ai face daca ai sta o zi cu mine?'' a care daca ea iti rapsunde cu ce'i asat si e surioasa spui ca era o gluma. daca o ia asa. poate poate.adica actualul meu prieten asa a facut.si noi eram prieteni dar si mie si lui ne era jen as ne spunem sentimentele pe fata.mi-a trimis aceaste intrebare. la care eu increzatoare am raspuns da.de atunci apropae 4 luni traim o frumoasa poveste de dragoste.sau daca nu rinde curaj arata-i ce simpti.crezii in tine.eu cred ca ai sanse.deci mult succes:X:X!
sper ca ti-am fost de ajutor.scuze pentru greselile de ortografie.:8

| VFC explică (pentru georgikk):

Mersi mult de raspuns o sa incerc sa aplic totul big grin

| georgikk a răspuns (pentru VFC):

Nu ai pentru ce stiu cum e sa iubesti.eu atat iti zic CREZI IN TIne.fat aia chiar te place si felicitari lu Cirus care il vei alege...eu nu am dat raspunsul pentru fndoi.ci pentru ca stiu cum e sa iubesti si sa nu ai curaj(vb din propria exp).e un sfta prietenescpupik

| Cirus a răspuns (pentru georgikk):

Mersi de felicitarihee hee, dar eu mi-am dat cu parerea si i'am dat un sfatwinking k intre baieti happy. oricum la nevoie ajut p oricine :*.

| georgikk a răspuns (pentru Cirus):

Nu am intels...si eu am facut la fel.felicitari.meriti o fundoie mareelaughing