| FamousGirl4 a întrebat:

Imi place de un baiat. Problema este ca, cu el este ceva mai serios, il plac de cam un an (ceea ce nu s-a intamplat cu niciun baiat) si, din cate vad eu, este foarte curtat. Umbla doar dupa fetele acelea cu "banu" dar destepte, fetele acelea la care orice prost stie ca nu are sanse. Am o prietena care se intelege cu el, si in fiecare pauza vine la etaj cu noi, si, ma rog, nu prea stiu ce tot face pe aici dar multa lume imi spune ca se uita insistent. In vara, cand ieseam afara, mai ieseam cu el, avand in vedere toti prietenii pe care ii avem in comun. Eu cred, ca el stie ca il plac, si, ma cam evita. Vreau sa ma bage el in seama, sa imi dau seama daca are rost sa mai plang dupa el sau nu (daca ma place sau nu). Sfaturi?
FUNDAAAAAAAAAA!

Răspuns Câştigător
| Peachy a răspuns:

E greu sa spui :" gata nu il mai plac, nu ma place asta e" incearca sa il cuceresti, iesiti impreuna, discutati, iar daca nu merge incearca sa ii fi prietena gandeste-te daca vei mai sta asa mult vei suferi si nu e deloc ok, nu ii arata ca il placi, nu te pune pe tava ii va alimenta si mai mult ego-ul, fi naturala nici-un tip nu merita sa te schimbi pentru el daca te va placea asa bine daca nu si mai bine next, esti tanara banuiesc ca si inteligenta vei gasi repede alt "fat frumos din lacrima" care eventual te va curta si iti va oferi toata atentia meritata, nu te multumi cu putin sunt sigura ca meriti mult mai mult de atat! Casanova ca ei sunt multi, insa fete sensibile si sincere putine! happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca el te-ar fi placut ti-ar fi aratat acest lucru. Asadar, nu mai plange dupa el.

| PassingBY a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut dacă vorbeşti cu el direct şi îi spui ce ai pe suflet. multă baftă. Fundă?

| alkhymeia a răspuns:

Deci am aflat ca e o posibil sa plangi dupa un pusti pe care nu l-ai avut niciodata, da...interesant...daca era interesat facea ceva din moment ce ati mai iesit. nu iti mai irosi lacrimile pe degeaba

| pyssycutzaa a răspuns:

Nu il baga tu in seamaa...el va profita de asta, nu are rost, plus ca daca chiar nu da nici un semn si te evita trebuie sa te gandesti la alcineva...stiu ca e dureros dar decat sa suferi mai tarziu mai mult mai bine suferi acum mai putin