| anonim_4396 a întrebat:

Buna! De curand mi-am facut card BCR si doamna de acolo a spus ca trebuie sa platesc 8 lei comision. Cum pot sa plătesc si daca nu platesc ce se întâmplă?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Nu poti sa nu plătești ca ti se iau banii din cont. Banca nu-ti cere acordul pentru comisioane. Si le ia singura fara sa te intrebe. Odata ce ai semnat contract cu ei ai fost de acord cu toate conditiile lor.

| GabrielaIonela12 a răspuns (pentru Lioana):

Multumesc frumos, la toate bancile se plătește comision sau doar bcr?

| Lioana a răspuns (pentru GabrielaIonela12):

Toate bancile au comisioane dar nu la orice.
De exemplu la BCR cand am avut eu cont cu card mi se luau lunar din cont 3 lei, taxa de administrare card sau ceva de genul. Adica imi luau bani din cont doar pentru ca aveam card la ei. Nu stiu daca acum mai ia comision pentru asta ca s-au mai schimbat conditiile de atunci, dar eu am inchis contul BCR din cauza asta si am trecut la Banca Transilvania unde nu se lua comision pentru asa ceva.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti se vor retine din banii depusi. Este comisionul de administrare al contului.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu platesti nimic, iti iau ei bani direct din cont, cand primesti alocatia sau salariul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti se vor lua automat din banii din cont, nu trebuie sa platesti tu. Daca nu ai bani in cont vei avea balanta cu minus si ti se vor lua la prima depunere sau cand vrei sa inchizi contul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Plătești la caserie. Sau îți descarci aplicația lor online George iar dacă ai altundeva bani online plătești de acolo. Dacă nu plătești, când vei avea bani în cont, ți se vor reține din ei.

| mihai69 a răspuns:

Plătești simplu, având destui bani în cont la data scadenței (plata se face automat).
Dacă nu ai suficiente fonduri, vei plăti penalități.

| B0rdu a răspuns:

Îți trage de pe card comisionul la următoarea tranzactie