| anonim_4396 a întrebat:

Bună, deci am fost plecată in Germania pe o perioada de 2 ani și ceva unde acolo mi-am făcut un abonament pe 2 ani la o cartela de Vodafone. Și acum recent m-am întors in țara și nu am mai plătit suma aceea lunară. Acuma câteva zile am primit mesaj de la ei prin care mi-au spus sa plătesc suma necesară ca dacă nu ma vor apela la o firma de recuperări. Ce se poate întâmpla dacă totuși nu voi plăti suma respectiva in continuare?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Vor fi probleme când te vei întoarce în Germania.
Te vor da în judecată și se va pune poprire pe orice va fi pe numele tău.
Adică îți vor bloca automat orice card bancar pe care îl vei folosi acolo pe numele tău.
Dacă îți cumperi o mașină, poliția te va opri în trafic și îți va lua mașina.
Aici în țară nu cred că vei avea probleme.
Poți să renunți mai devreme la contract dacă plătești 100-200€.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vor face apel la firma de reuperări care te va urmări internațional și vei avea de plătit pe lângă suma modică pentru ei, cheltuielile unui proces internațional, plus ceea ce are de recuperat firma de asigurări pentru prestația ei, ceea ce poate ajunge la un total de mii de euro, care îți vor bloca conturile bancare și îți vor popri veniturile, până achiți toată suma.

| zilog a răspuns:

îti vor lua tot ce ai prin Germania casa masina tot si viata
ca Vodafone nu se lasa
si iti baga dobanda din ce in ce mai mare
mai mare de cat la camatari

o sa iti puna dobânda la dobândă până când o să te sinucizi când o să vezi câți bani îți cer!

| Dandinelle a răspuns:

Îți trimit factura acasă în România cu datoria.

| armiaso a răspuns:

Platesti, altfel nu vei avea dreptul sa te plangi niciodata de nimic in viata asta, tu furand niste bani care s-ar cuveni cuiva care ti-a facut un serviciu.

| AnaisseMarie12 a răspuns (pentru armiaso):

Nu am furat nici un ban deoarece am plătit cartela cât timp am folosit-o. Am încetat sa o mai plătesc in momentul in care nu am mai folosit-o deloc și mi-am cumpărat o cartela in țara. Nu am folosit-o pe cea din Germania