| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața!
Vreau să vă întreb ceva foarte serios, nu mă luați în mișto-uri dacă se poate, ceea ce vreau să aflu este.
Dacă mă pot angaja undeva cum ar fi că militar sau un domeniu care implica efort, am 11 clase și profesională terminată, urmează să-mi vină diploma, am 18 ani și sunt din Argeș, și dacă este ceva în acest județ îmi puteți da mai multe detalii? Dau funda.
O zi buna!
☺️

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai 18 ani, esti perfect sanatos si nu ai boli cronice ( ex: diabet, probleme de inima, ficat, rinichi etc), sau handicap fizic (picior mai scurt, platfus, miopie mare, probleme cu auzul), poti sa te angajezi ca soldat profesionist in armata.

| florin926481f a răspuns:

In armata doar ca SGP(soldat gradat profesionist).E un curs de cateva luni.

| redutzu a răspuns (pentru florin926481f):

Și unde găsesc un număr de telefon sau ceva sa sun?

| florin926481f a răspuns (pentru redutzu):

Mergi la biroul de informare-recrutare din judetul tau.