| anavladamatei a întrebat:

Buna
eu am primit bursa in timpul liceului si mi s-a dat un card bcr unde imi intrau banii, eu acel card nu l-am activat niciodata si am vazut acum câteva zile ca mi-a expirat in august 2023. Ce trebuie sa fac acum? Eu doresc sa merg la banca si sa-mi închid contul pentru ca nu mai întra niciun ban si sa-mi retrag banii de pe card. Se poate sau nu? imi e teama sa nu fie blocat, ceva si sa nu mai recuperez banii.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Banii sunt tot în cont, nu are nicio importanță că a expirat cardul.
Mergi la bancă și retrage-i sau solicită card nou și scoate-i de la bancomat.

| anavladamatei explică (pentru johnnny123):

Asa o sa fac
multumesc pentru răspuns

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la banca si explica ce ai scris aici. Este expirat nu blocat.
Se rezolvă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista asa ceva sa iti blocheze banca banii tai indiferent de cand ai cardul expirat sau nu.

si oricum, cardul e expirat,, banii sunt in cont nu pe card