| 0k8 a întrebat:

Cand incerc sa bag bani pe paypal imi arata card blocat de ce? am bani pe el si in niciun caz nu a expirat aia de la banca a zis ca nici ia nu stie ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca esti minor (sub 18 ani) si nu ai ai voie sa ai un cont de Paypal activ.

| 0k8 explică (pentru Violleta2022):

Am un prieten care are si e minor happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru 0k8):

Spune-i lui cutu asta, nu mie!
Si ce face prietenul tau, se uita la el, nu?
Ca de folosit nu-l poate folosii, pentru ca nu este activat!
ce freaieri sunteti cand va mint prietenii. Cat de usor va duc unii cu minciunile lor.
Pune tu mana si fa-ti cont pe Paypal si vezi cand ajungi la activare si ei iti cer sa confirmi diverse, daca te mai activeaza cineva. ca de mincini sunt satula! baiul este ca pui botul, la toate minciuile amicilor, in loc sa intelegi ceea ce este real si evident.
Mergi pe Paypal si citeste cu ochii tai, care sunt conditiile sa-ti faci un cont activat si functional. ca ce creaza copilasii, sunt de jucat cu ele, nu conturi adevarate si functionale.

| 0k8 explică (pentru Violleta2022):

Atunci cum prietenul meu la folosit de fata cu mine pe discord sa bage pe un site de pariuri?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 0k8):

Nu stiu ce a folosit prietenul tau, dar posibil sa nu fii fost Paypal.
Ori a fost al lui taica-su, ca el nu are cont de paypal, daca-i minor.
Paypalul este cea mia mare platforma internationala de plati online, care te verifica si nu-ti da tie permisii ca ai tu mot in frunte. Legea-i lege si daca nu ai 18 ani impliniti si nu poti afec dovada cu act de identitate, nu ti se face cont. In plus, daca ai facut deja un cont fals, te lingi pe bot pe veci de Paypal.

| TheCrusader a răspuns:

Https://www.paypal-community.com/......d-p/444417
Incearca sa faci un ticket de support la paypal si explica-le situatia: https://www.paypal.com/us/smarthelp/contact-us