| demifcm77 a întrebat:

Imi puteti da cateva idei de afaceri care se fac cu investitii mici? Bineinteles, nu cer afaceri in care sa bagi un leu si sa scoti un milion. Doresc cu investitii mici, si care sa produca ceva bani, nu exagerati in raport cu nivelul investitiei. Doar pentru a aduna ceva bani ca adolescent de 18 ani. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AdrianBRMconsulting a răspuns:

Cu ati de putin bani poti deschide o firma de servicii, ceva la care te pricepi tu sau si un prieten, sa nu ai nevoie de sediu sau echipamente, gen: IT, reparatii ceva, curierat, ingrijire copii, batrini

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Investitiile sunt una, afacerile sunt alta.
Investitiile inseamna sa-ti introduci banii in ceva pe durata lunga de recuperare (sau chiar fara recuperare integrala). Afacerile sunt cand iti inmultesti banii in timp relativ scurt (dar au si ele riscurile lor).

Dupa parerea mea, cea mai buna "investitie" este cea in persoana ta: invatarea. E pe viata.
Banii ti le vei recupera dupa ani de zile, dar daca esti un specialist bun atunci vei scoate profit multiplu.

| AdrianBRMconsulting a răspuns:

Buna,
spune ce suma vrei sa investesti ca sa primesti un raspuns mai exact. Cum spunea cel de mai sus in primul rind investeste in educatia ta, apoi in burse si afaceri.
Revin-o cu precizari.
Inscrie-te acum pe siteul Bursa Romana de Marfuri Consultanta in Afaceri www.brmconsulting.ro si vei primi gratuit un abonament pe 12 luni la buletinul bursier in valoare de 500 lei+TVA.

| demifcm77 explică (pentru AdrianBRMconsulting):

La bursa sunt investitor deja, insa ma gandesc la o mica afacere, care sa ofere un mic castig in plus. Si cer ceva sfaturi. Legat de investitia in firma, maxim 200-300 de lei.

| AdrianBRMconsulting a răspuns (pentru demifcm77):

Cu ati de putin bani poti deschide o firma de servicii, ceva la care te pricepi tu sau si un prieten, sa nu ai nevoie de sediu sau echipamente, gen: IT, reparatii ceva, curierat, ingrijire copii, batrini