| huntsman44 a întrebat:

Buna. In prezent am un cont la brd pe care nu il mai folosesc (am vreo 17 lei pe el) si vreau sa trec la ing. La ing am vazut ca sunt 2 tipuri de card, card complet si card elementar, am observat comisioane mai mici la cel elementar.

Doresc sa imi deschid un card elementar dar am inteles ca trebuie sa aduci o adeverinta de venit si sa nu ai cont la alta banca, eu nu am salariu, ce imi recomandati sa fac?

Cardul vreau sa il folosesc pentru diverse plati online/pos de cateva sute de lei pe luna

5 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Inchizi contul la brd si dupa iti faci la ing.

| gigite a răspuns:

Sa ramai la BRD, bre,... ca in decurs de 3-4 luni mi s-a sutit vreo 112 lei- comisioane acum vreo 14 ani si am plecat...

| gigite a răspuns (pentru gigite):

Care erau vreo 1.200.000 lei... na sac! sic, shic.

| patrik986 a răspuns:

Mai bine te duci la Raiffeisen, poti sa scoti de la orice bancomat bani fara sa platesti comisioane si nu iti trebuie nici venit. Asta daca ai sub 30 de ani parca, nu mai stiu sigur, dar intereseaza te. Sunt la Raiffeisen de 2 ani si nu platesc nimic catre ei.

| AnaNoa a răspuns:

Ideea e ca daca cere o adeverinta de venit si tu nu ai ceva la mana in care sa arate ca ai un venit constant nu o sa il poti sa il faci