| anonim_4396 a întrebat:

Buna
M-am inscris onbux si am strans 0.530$ in cam 1 2 saptamani. am dat 4 - 5 clicuri pe zi... dar nu am inteles ce e referali... referali direct, inchiriati.
Am citit pe unele situri ca pot inchiria, pot primi bani si pe alte clikuri de la referali

Imi puteti explica cum sta treaba cu referali?
Si ce pot face cu 'referral link' al meu?

Mulstumesc multbig grin

7 răspunsuri:
| tzutzy_3632 a răspuns:

Trebuie sa dai referral linkul tau la diferite persoane care vor sa isi faca cont. si cand ele vor da click, ti se vor trimite si tie o parte din banii lor.

| shnako a răspuns:

Felicitari, ai pierdut vremea 2 saptamani pentru 2 lei.

| Tonyi a răspuns:

Referali sunt acele persoane care se inscriu sub tine cu ajutorul linkului pe care il ai in cont pentru promovare si de la care primesti un procent din valoarea clickurilor lorwinking Uite aici: Best PTC sites sau Only low payout

| Buii a răspuns:

Eu unu iti dau un sfat, si eu ma apucasem de onbox, facusem deja 5 $ intr-o saptamana, pana mea, si mi-a zis fratmiu cai o porcarie de sait, ca un coleg de la facultate a stat un an intreg pe onbox, a strans o mie de dolari, si cand sai scoata iau trimit mail ca ii vor pune banii pe card dupa 3 ani straight face, deci propunerea mea, lasate de el cai o pierdere de timp

| lucifer16101990 a răspuns:

'referral link' al tau il dai prietenilor pentru a-l accesa astfel vei face mai multi bani.
referali trebuie sa i cumpari (tot de pe onbux cu bani pe care i-ai facut pana in prezent))pentru a avea posibilitatea de a da mai mult de 4-5 clikuri pe zi (in functie de ce pachet de referali cumperi ai posibilitatea de a strange sume diferite de bani )

Parerea mea e ca nu se merita efortul. Eu am renuntat sa mai accesez contul din cauza ca; practic nu ai nici un profit.

| gabi554t a răspuns:

Poti sa pui link-ul tau de referal, gratis, aici: http://forum.go-on.ro