| dan93nba a întrebat:

Buna tuturor!

De curand am aplicat pentru un credit de nevoi personale la banca transilvania. Daca ati avut experiente cu bancile vis-a-vis de credite de nevoi personale, imi puteti spune cat a durat analiza dosarului? Multumesc!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Câteva zile.

| dan93nba explică (pentru sadrian46):

Am inteles. Din pacate raspunsul dumneavoastra este mai mult decat vag.

| sadrian46 a răspuns (pentru dan93nba):

Nimeni nu vă poate da un răspuns exact pe cazul dvs.
Ați aplicat la o filială. Dosasrul dvs a ajuns la un ofițer de credite. El nu are numai dosarul dtale, depinde câți au depus cereri de creditare în această perioadă. Lumea s-a întors din concediu și au început școlile, lumea pune pe iarnă, mai repară ceva la locuință înainte să înceapă frigul. Așa că putem presupune că sunt mai multe dosare de credite ca în alte perioade a anului. Astfel împreună cu dosarul dvs, poate mai are 50 de dosare de analizat.
Astfel să zicem că rezolvă 8 dosare pe zi. Deci maximum într-o săptămână vei avea un răspuns. Mai mult decât vag.