| bmh93 a întrebat:

Oare Romania odata ce este in UE va trece si ea la moneda oficiala (euro) cum au facut si alte state membre?

7 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Este programat in 2014, nu in 2011.

| Silvia a răspuns:

Da, si noi vom folosii euro.

| Dominicc a răspuns:

Prin 2011 parca.

| enam2000 a răspuns:

Da. Dar calea-i lungaaa si anevoiasa. Se zvoneste ca prin 2014 (nu-i ceva oficial) insa avand situatia Romaniei de acum nu cred ca se va intampala mai curad de 2016 avand in vedere inflatia vechia "prietena" a tarii si multi alti factori ce impoedica alinierea la zona euro. Mi multe poti afla de aici: www.euroopa.eu (site-ul UE)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...va trece prin 2019 asabig grin

| tim a răspuns:

Da, dar iti dai seama ce s-ar intampla? de asta se tot amana, la salariile noastre de 150euro am fi de rasu lumii intregi. pana si copii din tarile alea ar avea alocatii mai mari! ce sa mai zic despre preturi, care s-ar alinia dupa ale lor?! deci mai bine ramanem la,, ron" inca ceva vreme.

| spiridus_7223 a răspuns:

Bogdan, in Romania poate o sa fie moneda euro dar dupa Anul 2019 Ca Totul este Aiurea Pentru noi Romanii. Avem Niste Cacati Care au fost si mai Sunt La Putere si nu au facut nimica Pentru Romani care Pleaca La Munca Cinstita In alta Tara.Sa Dea D--zeu Sai Usture guru Toata Viata Lor. Ce Frumos Ar Fi sa se inplineasca. si atunci sai vezi pe toti cum se tin de gur;rolling on the floor