| dariusbocos a întrebat:

Parintii mei sunt plecati in Anglia sa munceasca pentru bani, dar au aparut mici probleme si stam putin prost cu partea financiara, eu sunt clasa 12-a invat pentru bac dar am nevoie urgent sa caut ovmodalitate sa fac bani, eu sunt liber dupa ora 3-4 cam asa. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, cum as putea sa fac bani? Specific ca am 19 ani si as dori sa-i ajut pe parintii mei sa le fie mai usor. Cum sa fac bani?

4 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Poti sa te angazjezi part time sa dai pliante sau sa speli vase la restaurant

| Darius2019 a răspuns:

Pai du-te in domeniul in care iti place, poate chiar de exemplu daca esti la mateinfo sa faci scripturi pentru jocuri daca esti al turism ospatar, daca nu eu cand am avut nevoie de bani am fost la spalatorie, si + ar trebuie sa iti iei unele decizii singur...sau sa intrebi familia/prietenii, nu toti necunoscutii dau raspunsuri acceptabile sau bune.

| dariusbocos explică:

Nu am calculator... Nu stiu ce sa fac...

| shizu47 a răspuns:

Www.exprim.ro, completezi sondaje online si esti platit pentru ele :)