| ericka9 a întrebat:

Pot face un credit daca sunt angajata de doar 3 luni si am 19 ani? Daca da, la ce banca? Am tot cautat dar nu prea am gasit. Poate stie cineva cu exactitate unde si cum. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| emily27ro a răspuns:

Are importanta vechimea o spun din propia experienta, trebuie sa ai minim 6 luni, banci sunt foarte multe, totusi ai putea face ceva iei 3 salarii in avans de la banca unde ti se vireaza salariul, mergi si intrebai daca au optiunea asta. succes

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bancile solicita o vechime in munca de minim 6 luni in momentul in care faci creditul. Nu poti face un credit deocamdata

| LucianStroe a răspuns:

Nu cred ca are importanta ce vechime ai, ci daca esti angajata pe perioada nedeterminata sau nu.

| Biggiesan a răspuns:

Cât câștigi pe lună? Câți bani vrei să împrumuți și pentru ce? De multe ori nu e deloc indicat să faci credit, mai ales de consum!

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Cred ca ai nevoie de mai mult de trei luni.