| Atsyxyvb4b4 a întrebat:

Salutare.
Vreau și eu sa fac un credit, sunt pensionar pe caz de boala cu pensie de 1900 de lei și soția e angajată cu salariul minim pe economie.
Vrea sa fac un credit de 15000 de lei, as dori sa știu dacă se poate fac acest cu credit cu un singur girant și ce banca recomandați.
Va mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa faci acest credit cu garant.
Nu stiu cine cunoaste toate bancile si conditiile de creditare, ca sa ti-o indice pe cea mai convenabila.
Te poti uita pe finzoom.ro, acolo gasesti conditiile de creditare la multe banci si o poti alege pe cea mai convenabila, respectiv cea care are DAE cea mai mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu faceti dvs creditul c aveti venit mai mare?
la banci va trebui sa dati cam 25.30 % peste suma imprumutata.
Nu recomand brd.
Transilvania, bcr, raiffasen...
De preferat la banca unde incaseaza salariul pe card ( daca il incaseaza pe card ) pentru ca dobanda e mai mica.

Dvs puteti obtine si fara girant ( daca nu aveti istoric negativ adica credite neplatite sau platite cu intarzieri)