| saresipiper a întrebat:

Buna, poti face cont Paypal si sa atasezi cardul parintelui/iubitei pe contul tau? Sau trebuie obligatoriu sa fie cardul tau

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Se recomanda ca titularul cardului sa apara cu numele real si pe contul Paypal. Asta pentru ca se fac verificari de conformitate intre datele din Paypal si cele furnizate de pe card.
Pentru informatii care nu coincid, serviciul de plati poate refuza / restrictiona tranzactiile pe care le fac cu acel card.
Asadar, daca vrei sa folosesti cardul bancar al altcuiva, creeaza un cont Paypal cu datele acelei persoane, nu ale tale.

1 răspuns:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Atata timp cat ai acordul posesorului, e posibil. Totodata e posibil sa ti se blocheze contul daca bagi contul a doua persoane diferite.