| MihaiTiba14 a întrebat:

Prin ce banca pot transfera o suma de bani unui prieten din alt oras/judet? Cati ani trebuie sa am ca sa pot trimite banii? Si cat dureaza ca sa poata scoate prietenul meu banii?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

18 ani; orice banca; instantaneu pana la 30 min

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prin banca poti doar daca respectiva persoana are cont, Te duci la orice sucrusala a bancii la care are cont si faci o depunere in contul lui. Ii primeste cam in 24 ore

| MihaiTiba14 explică (pentru suntserios):

Trebuie neaparat sa aiba cont? alte posibilitati nu mai sunt?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Western union sau posta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi orice modalitate de transfer de bani.Trebuie sa ai doar buletin si cont, daca faci prin banca.La fel si prietenul.Atentie:prin banca, daca cea aleasa de tine nu are nici o filiala in localitatea lui, va trebui sa se deplaseze la cea mai apropiata.Mult noroc.

| giony54 a răspuns:

Prin posta merge bine si intr-o ora are bani daca se duce la ghiseu si nu conteaza ce varsta ai.