| FlyingSparkle a întrebat:

Cum pot trimite o suma mica de bani unui prieten din alt oras? Eu stau in Bucuresti, el in Galati si ma intreb daca ii pot trimite bani intr-un plic. Nu va fi o suma mai mare de 10 lei. Ii pot pune si banii si o scrisoare intr-un plic, credeti ca e ok? thinking

1 răspuns:
| kidutzq a răspuns:

Mai mult te costa sa trimiti plicul...ca sa ai certitudinea ca plicul ajunge la destinatie trebuie trimis cu AR (confirmare de primire). Costul trimiterii unui astfel de plic este de 6 lei. Il poti trimite si fara AR, ceea ce te costa 1 leu, dar nu ai certitudinea ca ajunge la destinatie. in plic poti baga ce vrei tu, numa ca la posta ti-l cantareste si in functie de greutatea plicului iti stabileste si pretul pentru livrare.