| NumeAnonim36 a întrebat:

Buna, probabil o sa fie o intrebare care ii va amuza pe unii oameni, dar am nevoie neaparat de ajutor. Ideea este ca as avea nevoie de 10.000 de euro si am timp doar 3 luni sa ii fac. Aveti idee cum as putea face rost de ei legal? Din pacate nu pot face un imprumut la banca pentru ca nu indeplinesc conditiile necesare. Si am cautat mai multe variante dar nu ma ajuta nimic. Am incarcat sa ma imprumut de la persoanele apropiate, dar am fost refuzat. Daca aveti vreo solutie sau vreo sugestie, oricare ar fi, as aprecia foarte mult! Sper sa gasesc ajutor aici si multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Doar 3 variante is.

Gasesti o slujba care plateste macar 3400 de euro net

Castigi la pariuri prin ceva miracol

Castigi la loto prin ceva miracol.

Sauuu iti pupi degetele de ramas bun si mergi la camatari.

| Alverto a răspuns:

Ceri bani rudelor așa pe ochi frumoși? Trebuie să le spui că le plătești o taxa lunara pentru a îți amortiza datoria, altfel nimeni nu îți da bani fara o siguranță că îi primesc înapoi. Depinde și de ce vrei sa faci. Vrei sa faci un proiect din care să scoți pe urma bani? Caută angels investors. Daca e pentru tine personal minime șanse să găsești soluții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nimic pe numele tău și vrei să îți dea cineva 10.000 de euro?

| Depoka a răspuns:

Cam greu spre foarte greu ținând cont ca suntem in Romania... Sincer, daca este vorba de facultate, ori amani pentru un an si mergi si lucrezi prin Germania, Belgia etc. ori te apuci de ilegale, ceea ce nu recomand sub nici o forma!
Intr-un an poti face rost de această sumă lucrând în străinătate. Aici, în România nici măcar jumate într-un an nu faci...