| cls12 a întrebat:

Salut!
Vreau sa fac un imprumut din banca de 10.000 euro.
Am un salariu minim pe economie...ce trebuie sa indeplinesc pentru a scoate banii?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu salar minim pe economie NIMENI nu te considera eligibil pentru un imprumut de 10.000 euro.
Daca totusi iti da cineva, atunci va cere garantii cu valoare de piata de cel putin 3 ori mai mare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Rata lunara nu trebuie sa depaseasca 25% din venituri, spun specialistii Daca ai minim pe economie nu te vad cu o asemenea suma in mana! Daca mai esti si fara casa si necasatorit... vise, tata, vise!

| Frank51 a răspuns:

Cu salariul minim pe economie, te poți împrumuta de aproximativ 21000 de lei /4200€.

Răspuns utilizator avertizat