| Grosul_Dumitru_1995 a întrebat:

Buna seara, am facut o comanda de pe zipy.ro, la banca suma e blocată si status produs ( nu este expediat), care ar fi problema? Ce sa fac? Sa scriu un Aviz de refuz de plata
Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Dyonees a răspuns:

Cand banii pleaca de la tine, nu ajung direct la ei.
Trec printr-un procedeu de verificare al datelor, banii sunt blocati pe un canal meridian care sa asigure inapoierea lor tie (in caz de frauda).

Daca mai doresti comanda, ai rabdare, plata se va realiza cand un operator va procesa banii.
E si de inteles ca apare produsul neexpediat, daca nu au ajuns banii la zipy.