Întrebare recomandată | bibi5961 a întrebat:

am o suma de bani (5000 euro) si as vrea sa fac un depozit bancar. as vrea sa stiu la ce banca ar fi cel mai bine sa-i depun? si care are cel mai bun pachet?! funda

Răspuns Câştigător
| Shavoo a răspuns:

La bcr ai cam 4% pe an dar daca faci retrageri dobanda scade. La ING ramane la fel. La restul nu stiu, du-te din banca in banca si vezi ce oferte iti face fiecare. Sper ca ti-am fost de ajutor.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai aici am eu grija de ei.

| AngelHugz a răspuns:

Hmm...

| BadSirChaos a răspuns:

Eu iti sugerez Raiffeisen bank, am fost la ING si nu am fost prea multumit, apoi, tata m-a sfatuit sa merg la Raiffeisen bank, am sub 14 ani,deci am contul de economi pentru copii ( am primit si un bonus generos din partea lor cand mi-am facut contul) bonusul nu e prea mare, dar, e frumos din partea lor, deci, ai priceput

| Shavoo a răspuns:

La ING primesti pana la 6% pe an.

| bibi5961 explică (pentru Shavoo):

Si la alte banci cam cat e?

| Shavoo a răspuns (pentru bibi5961):

La bcr ai cam 4% pe an dar daca faci retrageri dobanda scade. La ING ramane la fel. La restul nu stiu, du-te din banca in banca si vezi ce oferte iti face fiecare. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| iasicumpara a răspuns:

Nu ii depune! Incearca sa ii investesti! Nu ii imprumuta! ATENTIE! Dobanda pe care o vei obtine nu iti va acoperi decat costul impozitului... Deci tu decizi!

| bibi5961 explică (pentru iasicumpara):

In ce sa-i investesc? ce as putea sa fac ca sa si mearga? sa nu risc prea mult de ai pierde sau sa nu-i mai recuperez? precizez ca nu prea ma pricep la afaceri, domeniul meu e cu totul si cu totul altceva.

| iasicumpara a răspuns (pentru bibi5961):

Atunci iti recomand sa nu ii pui in banca.

| bibi5961 explică (pentru iasicumpara):

Alte sfaturi?

| Negulescu_Andrei_1975 a răspuns:

ING este bun si sigur acolo i-am pus si pe ai mei pachetul ti il alegi tu cum vrei...PAREREA MEA POATE AI TU UNA MAI BUNA!

| lavandalia a răspuns:

Bancpostul e bun

| Dodododooo a răspuns:

De unde ai atatia bani, frate? laughing Da si mie.

| para362 a răspuns:

BCR.