| nayara a întrebat:

Am si eu nevoie de un raspuns, am lucrat la o firma timp de 1 si 8 luni cu jumatate de norma si la o alta firma 4 luni cu norma intreaga dar cand am fost sa-mi depun actele pentru somaj cei de acolo mi-au zis ca nu figurez decat cu 11 luni si 12 zile pentru ca de la prima firma am avut parte de 69 de zile de concediu fara plata dar fara stiinta mea. Ce pot face in cazul asta?

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Ii dai in judecata si rez pb pentru ca tu ai cotizat la stat pe statele de plata si te afecteaza la pensie. orice zi lucrata conteaza. nu te lasa pentru ca ei se imbogatesc si amaritii trag bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la firma care te-a trecut in CFP si le spui sa rectifice. Pot fi dati in judecata daca tu nu ai cerere semnata de tine, de CFP.