| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa deschid o firma SRL. In ce domeniu ar trebui sa fie aceasta pentru a avea succes? Am nevoie de studii superioare pentru a face asta? Angajati cu ce functii mi-ar trebui(administrator, contabil, lucratori in domeniu, etc)? Pot sa fiu finantat din fonduri europene pentru aceasta?

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Nu ai nevoie de studii superioare.
Poti sa accesezi fonduri europene.
Nu ai nevoie de contabil, poti face contract cu o firma de contabilitate.
Administrator esti tu.
Acum depinde ce stii sa faci.

| 8andrei a răspuns:

Esti pe langa totallaughing
Pai domeniul il alegi la ce vrei sa prestezi. Succes poti avea in orice. Studii superioare nu-ti trebuie, doar creieras. Administrator poti fi tu, rudele sau strain. Angajatii la fel, iti trebuie un exemplu : vanzatoare la magazinul de boarfe care il vei deschide. Intrebarea ta nu are nici o treaba cu bussinesul. Se vede ca visezi frumos.

Succes!