| Ionut20222 a întrebat:

Bună ziua TPU.

Aș dori și eu să-mi deschid o firmă cu fonduri europene, cum se procedează? Și care ar fi site-urile, ideile de unde pot accesa fonduri și pe ce categorie se dau? Mulțumesc, sunt la început de drum.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai linistit ca nu primesti asa usor bani din fonduri europene, in primul rind acei bani tu va trebuii sa i dai inapoi, vei avea deunde? După aceea, afacerea trebuie sa fie una foarte bună cu profit foarte mare pentru tine si preturi bune pentru clienti, ori acest lucru este imposibil, toate sau scumpit si se vor mai scumpii de anul viitor, daca te ai uitat la arena leiilor pe antena 1, acolo veneau foarte multi oameni cu idei de afaceri bine gîndite dar totusi nu primeau bani, leii adica Cristina Bîtlan, Ciucu, Si ceilalti "lei" nu le dadeau nici un leu ei spuneau eu mă retrag nu investesc in asa ceva, totusi de curiozitate tu ce afacere ai vrea sa faci ce profil va avea?

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar tu nu poti beneficia de nici un fond european, fiindca ai dosar penal!

https://www.tpu.ro/......r-art-145/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrii pe Google Fonduri Europene și afli informații. Nu se dau așa, trebuie să îndeplinești anumite condiții. Le afli după ce citești.
http://fondurile-europene.eu/pachet-special
Citește asta și o să vezi că nu este simplu. Ai nevoie de o consultanță serioasă, pe care trebuie să o plătești. Dacă nu, nu.

| UserRo10 a răspuns:

Evita dezinformarea oferita si citeste exact de la sursa

https://mfe.gov.ro/intrebari-si-raspunsuri-despre-fonduri-europene/