| AjutaPeTPU a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un Iphone 5S si am nevoie sa strang banii sa il cumpar singur. Ce pot face sa strang bani? Sunt minor si un loc de munca nu pot sa am.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bani nu ai, dar totusi vrei sa dai o avere pe un iPhone... de ce?

| neutrino a răspuns:

Ai putea negocia fiecare nota/medie de la scoala, cu parintii.

| RaduTN a răspuns:

Economie.Le ceri părinţilor alocaţia, că tot vine Crăciunul te duci cu Steaua sau ce ce oi vrea tu.Mergi pe la rude faci bani.Nu mai mănânci toate prostiile la şcoală stai şi economiseşti bani.

Bft wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone 5S? De ce ai da atatia bani pe el cand exista telefoane mult mai ieftine care il bat la orice capitol? Unii vreti Iphone doar pentru ca e ''aifon'' domne, dar nu va dati seama ca aruncati banii pe fereastra.
Si ca sa iti argumentez cu un exemplu, uita-te la Sony Xperia Z1 Compact si vezi cu cat e mai bun, si mai ales pretul.

| DrTerrible a răspuns:

Daca ai peste 16 ani poti munci cu toate ca esti minor. Te poti interesa pe internet si vei gasi la anumite mall-uri din marile orase tikete cu tot felul de promotii. Poti merge acolo ei iti vor da acele tiket si iti vor spune concret ce ai de facut. Asta ar fi o idee..bafta!

| Ciumica a răspuns:

Pana si un Samsung S3 este mai bun decat un iPhone 5.
Mai bine inveti pentru a primi bursa.
O zi buna!

| Vlad_Bogdan_1996 a răspuns:

Cam greu pentru iphone 5 si stii ce e pacat? Pe 21 si 28 noiembrie este black friday iphone 5 s va costa vreo 1800 de lei si dupa black friday o luna doua toate gadget-urile vor costa cu un sfert mai mult deoarece stocul e epuizat si magazinele trebuie sa mai cawtige nu mai baga promoti. Eu de exemplu vreau sa-mi cumpar Samsung galaxy s 4 si deja am 800 de lei stransi, si de BF o sa-l cumpăr. Mai bine stranghi pentru alt tel sau cumperi iphone-ul la mana a doua. Baftă P.S. iphone 5 s costa acum 2300-2400 de lei pe eMAG, cel.ro etc

| KodrutZ a răspuns (pentru Vlad_Bogdan_1996):

Visezi tu reduceri de 25% la articole scumpe de BF. Sa ne povestesti dupa aia si care au fost reducerile alea...

| suntserios a răspuns (pentru Vlad_Bogdan_1996):

Ai sa iei o mare teapa daca ai impresia ca produsele astea scumpe si cautate vor avea reduceri asa de mari