| florin1979 a întrebat:

cine stie, dupa cate luni de angajare poti lua un credit din banca? si care banca da cel mai repede acel credit? sau dupa cat timp de la angajare poti obtine tot de la banca un card de credit de nevoi personale...scuze nu stiu exact daca asa se cheama!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu toate bancile au norme de creditare identice dar stiu ca la BCR Erste(am lucrat la o unitate BCR) trebuia sa ai lucrate cel putin 3 luni. Cardul de credit se trateaza tot ca un credit, asa ca tot atat se cere. Timpul de acordare depinde de felul si suma creditului. Cel mai bine poti vedea pe site-urile bancilor care au unitati in localitatea ta ori in apropiere. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| judgement a răspuns:

In mod normal dupa 3 luni de zile (pentru ca legea spune ca angajatorul te poate tine in probe in acea perioada), trebuie sa ai cel putin 3 luni operate in cartea de munca