| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara din nou. Am 3 intrebari legate de Paypal. Cand intru in cont am acolo putin mai jos"Currencies" si acolo imi arata ca am 0, 00 EUR. Cum fac sa schimb moneda din ERU in USD ca s-ar putea sa primesc bani in dolari si ma gandesc ca daca contul meu e setat EUR si banii imi intra cu moneda dolar s-ar putea sa mi se dea refund, nu stiu sigur. Apropo Paypal iti poate da refund cumva fara sa fac nimic ci doar am banii respectivi in cont? Ca uite de exemplu am o aplicatie "Earn money app & video" trebuie doar sa ma uit la video-uri pe Youtube sau sa descarc jocuri si sa intru in ele si primesc ori 2 centi pentru instalarea jocului si intrarea in el ori ma uit la video-uri pe Youtube si primesc 1 cent depinde in momentul de fata am $21.3 dolari in momentul asta si ca sa fac retragere prin paypal am nevoie de minim 40$(dolari) eu vreau sa fac 100 si cand fac retragerea si probabil ii primesc nu stiu, nu am testat inca, acum testez sa vad, ideea e ca daca fac bani din chestia asta si fac retragere pe paypal si ii primesc de exemplu ei o sa-mi dea refund din cauza ca nu stiu de unde provin banii? Sunt tare curios de raspunsurile voastre de aceea vreau sa schimb moneda din EUR in dolar in caz de orice. Stiu ca am inceput sa intru in discutie si am intrat in alta insa de fapt erau 2 intrebari. Stiu ca probabil aplicatia e scam sau ceva insa sunt putinel disperat, vreau sa castig bani fara prea mult efort, de lucrat nu pot lucra pentru ca nu ma descurc in nici un domeniu gen bucatar, chelner, vanzator la magazin / butic etc si de aceea apelez la aplicatii din astea. Cine stie sa ma ajute si ma lamureasca cu privire la aceste 2 intrebari primeste fundita de la mine. Daca se putea va dadeam fundita la toti daca gaseam multe raspunsuri bune si corecte dar din pacate pot da doar una, multumesc si o seara buna in continuare.
Si ultima intrebare, produsele de pe ebay sunt fake telefoane / ceasuri etc? Ca am vazut un iPhone 6 la $199.00 =759, 67 lei(cred nu stiu daca am facut bine ca de pe site-ul asta https://www.mataf.net/ro/currency/converter-USD-RON am facut conversia mi se pare un pret ciudat stiu ca iPhone 6 e putin mai vechi cu cateva generatii in urma dar la eMAG ii 1.699 lei si pe ebay e $199.99 de aceea zic mi se pare ciudat. Multumesc, astept raspunsuri corecte daca se poate, cel mai bun raspuns primeste funda de aur.

3 răspunsuri:
| Marius2018 a răspuns:

Imi cer scuze de fapt sunt 2 intrebari + nu le-am numerotat

| Marius2018 a răspuns:

Scuzati-ma din nou erau de fapt 3 intrebari nu 2 nu am numerotat intrebarile dar o sa va dati seama cate sunt oricum +cateva greseli de scriere era tarziu nu eram atent ce scriam