| AuMauHau a întrebat:

Buna seara, imi poate spune cineva care sunt condiitile pentru a scoate un credit de la banca brd? Cate luni trebuie sa am lucrate pentru a putea scoate? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

"Pentru a te bucura de toate beneficiile incluse în oferta noastra de credite de nevoi personale, destinate finanțării oricărui tip de proiect personal, planificat sau neprevăzut, fără a fi necesară justificarea destinației acestuia, trebuie doar să te asiguri că:

- ai un venit permanent, din categoria veniturilor acceptate: salarii, pensii, dividende, drepturi de autor, chirii, până la venituri din activități independente. Toate verificările legate de veniturile tale salariale vor fi realizate integral automat, fără a mai fi nevoie de adeverință de venit din partea angajatorului*. Această procedură simplificată ne permite să îți acordăm creditul mult mai rapid și cu un număr minim de documente.

- să nu ai restanțe în momentul solicitării sau alte debite neachitate la scadență;

- să îndeplinești condițiile de eligibilitate ale Băncii, în procesul de creditare;

- să ai vârsta cuprinsa între 18 și 65 ani (70 ani – în cazul pensionarilor)."
Sursa citată de pe site-ul lor.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa ai peste 18 ani si contract de munca permanent, cu minim 12 luni lucrate deja, avand un salariu suficient de bun ca sa poti platii lunar, ratele bancare.