| anonim_4396 a întrebat:

Cate luni trebuie sa ai lucrate cand ramai insarcinata?

Răspuns Câştigător
| onlyme_3202 a răspuns:

Trebuie sa ai minim 3 luni lucrate inainte si dupa aceea sa ramai insarcinata. asta stiu sigur deoarece si eu vreau sa fac chestia asta ca sa pot intra in maternitate.

10 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Probabil te referi la cate luni trebuie sa contribui la casa de asigurari pentru a primi indemnizatia de maternintate. Nu asta ai scris mai sus dar nu conteaza.Ar trebui sa ai 12 luni contribuiti pana la momentu in care ai nascut.

| cribus a răspuns:

12 luni

| joy a răspuns:

1 an de zile

| otypa a răspuns:

Minimal 3

| csintalan a răspuns:

...12 luni de cotizatie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU STIU CA 9 LUNI LUCRATE

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...si pentru mariazet45, ca o completare...
12 luni CONSECUTIVE anterior nasterii copilului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ai lucrate 12 luni ca sa beneficiezi de indemnizatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut 9 luni lucrate, o luna am stat acasa si pe urma am inceput serviciul din nou...mai primesc indemnizatie?

| arsenia a răspuns:

Eu stiam ca trebuie sa ai o vechime in campul muncii de 1 an si 3 luni la ultimul loc de munca