| ChituAlexandru1289 a întrebat:

Imi poate spune cineva cat platesc la banca pentru un imprumut de 2000 euro care va fi achitat in 12 rate de o persoana in varsta de 41 de ani cu salariu net de 3500 lei si nu are alte credite la banci/datorii si are un adolescent? Pentru o masina doresc credit (Imi cer scuze daca am gresit, stiu ca la un imprumut pentru o casa se tine cont de multe lucruri) Multumesc!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la bancă sa i ti calculeze ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de unde iei creditul. Dobanzile sunt intre 8-12%

| AndreiMSV a răspuns:

Dacă nu mă înșel se numește credit de nevoi personale.
Rata lunară depinde de fiecare bancă în parte și dobânda acesteia.
La ING, pentru un credit de 2.000€ (9.600 de lei, sumă fixă) ai o rată lunară de 855, 15 lei.
Dobânda unui asemenea credit este de 12, 49% și scade până la 10, 49% dacă alegi să-ți încasezi salariul de la ei.
Valoarea totală de rambursat este de 10.462 lei.

Dacă ai un salariul de peste 1.800 de lei poți obține destul de usor un asemenea credit.
Personal cred că ar trebui să vezi condițiile de creditare și ale altor bănci.